Březhrad jako samostatná obec ???
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

průměrný rozpočet za posledních 5 let

+3
Aleš Bezrouk
Filip
Admin
7 posters

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Admin 30.01.09 11:58

Rozpočet obce Březhrad

Přibližné náklady v průměru za minulých 5 let (viz info magistrátu MHK)
Dotace MHD 3 860 000 Kč
Příspěvek na činnost MŠ 360 000 Kč
SN - údržba bytového fondu 120 000 Kč
SN - údržba nebytového fondu 190 000 Kč
SN - údržba školských zařízení 190 000 Kč
TS - údržba komunikací 870 000 Kč
TS - údržba zeleně 440 000 Kč
TS - údržba osvětlení a světel. signalizace 160 000 Kč
TS - čištění města 160 000 Kč
celkem 6 350 000 Kč


Přibližné příjmy v průměru za minulých 5 let (viz info magistrátu MHK, FÚ HK a MF ČR).
Státní dotace 7 500 000 Kč
1,5% HDP zaměst. 50 000 Kč
Daň z nemovitosti 1 480 000 Kč
celkem 9 030 000 Kč


Předpokládané náklady (2010)
...celkem 6 350 000 Kč
Provoz a platy OÚ (obecní úřad, hasiči, ...) 2 000 000 Kč
celkem 8 350 000 Kč


Předpokládané příjmy (2010)
...celkem 9 030 000 Kč
Příjem - Daň z nemovitosti 2010 = 2*2008 1 500 000 Kč
30% z DP osvč až … 500 000 Kč
celkem 11 030 000 Kč

+/- 2 680 000 Kč
2 180 000 Kč
Finance zbylé na investice do obce
(liší se dle pohyblivých částek jako získané DPH apod.)
2 180 000 až 2 680 000 Kč za rok

Minimální jistý přebytek při nemožnosti upravit daň z nemovitostí hned první rok existence samostatné obce by byl po úpravě výdajů na OÚ 2 mil. Kč !!!
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 29. 01. 09

https://brezhrad.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Filip 30.01.09 14:26

Chybí mi tady investiční výdaje, které do Březhradu plynuly. Za posledních 5 let jste prokazatelně v plusu.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Odpověď Filipovi

Příspěvek  Aleš Bezrouk 30.01.09 15:56

Ano chybí, neboť přičítat nebo odečítat téměř přesnou nulu je zbytečné. Průměrné investice placené přímo z rozpočtu obce (odečteme-li investice nepatřící do našeho katastru a dotace a investice soukromých firem) se ročně blíží max!!! ke 200-300 tis. Kč, což je jistě mnohem méně než 2,2-2,7 mil. Kč (zhruba 10x) nejhorší rozpočtové varianty samostatné obce Březhrad.

Dále dlužno říci, že máme poctivě započítané i poměrné částky na město, jako je zeleň, jejíž údržba (lépe řečeno NEúdržba) v Březhradě "stojí" 1/2 mil. Kč ročně a další značně nadsazené položky...

Což by jistě ve výsledku pokrylo např. současné "investice" od HK a ještě by zbylo na žvýkačky.

Aleš Bezrouk
Admin

Poèet pøíspìvkù : 9
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Filip 02.02.09 19:04

Poplatky na školství (platba za žáky ZŠ), komunální odpad, obecního strážníka (s autem?), obecní rozhlas (provoz) jsou prosím pěkně započteny kde?

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty strážník

Příspěvek  Admin 09.02.09 16:17

Filip napsal:Poplatky na školství (platba za žáky ZŠ), komunální odpad, obecního strážníka (s autem?), obecní rozhlas (provoz) jsou prosím pěkně započteny kde?

A v Březhradě je teď strážník s autem na stálo ???? Bydlím tu a nějak jsem si strážníka který obchází každý den nevšiml.

rozhlas nemáme je o něj zažádáno už několik let a je tu něco co dodnes nefunguje.

a do Březhradu nechodí do školky děti z HK ??? ty budou taky platit.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 29. 01. 09

https://brezhrad.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Filip 09.02.09 16:27

Vždyť jsem psal, že se Březhrad dělí s Plačicema o strážníka a v případě potřeby může zasahovat i "celoměstská" policie (zásah, odchyt zvířat, dozor...).
Do březhradské školky chodí minimum dětí odjinud než z Březhradu. Zato do základních škol chodí všechny děti z Březhradu jinam, neboť v Březhradu škola není. To bude významná suma, s kterou jste vůbec nepočítali.
Rozhlas - to je právě ono, jak na něj chcete našetřit a ještě ho pak provozovat, i to něco stojí.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty odpoved

Příspěvek  Admin 10.02.09 0:32

Filip napsal:Vždyť jsem psal, že se Březhrad dělí s Plačicema o strážníka a v případě potřeby může zasahovat i "celoměstská" policie (zásah, odchyt zvířat, dozor...).
Do březhradské školky chodí minimum dětí odjinud než z Březhradu. Zato do základních škol chodí všechny děti z Březhradu jinam, neboť v Březhradu škola není. To bude významná suma, s kterou jste vůbec nepočítali.
Rozhlas - to je právě ono, jak na něj chcete našetřit a ještě ho pak provozovat, i to něco stojí.

250-500 Kč na rok za dítě to by nepoložilo ani trafiku.
pořizovací cena rozhlasu (ktertý nefunguje) 400 tis. Za jeden tlampač 40 Kč (mužete pouštět co chcete) na rok krát 10 tlampačů = tak provoz zaplatím klidně já sám.

řešíte směšné částky v rozpočtu
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 29. 01. 09

https://brezhrad.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Dana Pavlíčková 10.02.09 14:47

Filip napsal:Vždyť jsem psal, že se Březhrad dělí s Plačicema o strážníka a v případě potřeby může zasahovat i "celoměstská" policie (zásah, odchyt zvířat, dozor...).
Do březhradské školky chodí minimum dětí odjinud než z Březhradu. Zato do základních škol chodí všechny děti z Březhradu jinam, neboť v Březhradu škola není. To bude významná suma, s kterou jste vůbec nepočítali.
Rozhlas - to je právě ono, jak na něj chcete našetřit a ještě ho pak provozovat, i to něco stojí.

rozhlas jsme tady měli do té doby, než město začalo s tou slavnou rekonstrukcí, na kterou se připravovalo 25 let a kterou stejně zmršilo, neb na rozhlas a další pamatováno nebylo. Já to chápu, protože v tom fofru, kdy se muselo začít stavět, protože jaksi chyběly bobky pro předimenzovanou ČOV, se občas na něco zapomene i bez ohledu na to, kolik let se na to připravuji, že... buďte tak laskav, a přestaňte z nás dělat blbce, vůbec nevíte, čím jsme si prošli a co máme za sebou.

Dana Pavlíčková

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Filip 10.02.09 16:16

Admin napsal:
Filip napsal:Vždyť jsem psal, že se Březhrad dělí s Plačicema o strážníka a v případě potřeby může zasahovat i "celoměstská" policie (zásah, odchyt zvířat, dozor...).
Do březhradské školky chodí minimum dětí odjinud než z Březhradu. Zato do základních škol chodí všechny děti z Březhradu jinam, neboť v Březhradu škola není. To bude významná suma, s kterou jste vůbec nepočítali.
Rozhlas - to je právě ono, jak na něj chcete našetřit a ještě ho pak provozovat, i to něco stojí.

250-500 Kč na rok za dítě to by nepoložilo ani trafiku.
pořizovací cena rozhlasu (ktertý nefunguje) 400 tis. Za jeden tlampač 40 Kč (mužete pouštět co chcete) na rok krát 10 tlampačů = tak provoz zaplatím klidně já sám.

řešíte směšné částky v rozpočtu

To jste vzal kde? Platí se kolem 5000 Kč za rok a žáka. Záleží podle školy, některé jsou dražší, jiné levnější.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Dana Pavlíčková 10.02.09 17:37

základní škola je povinná ze zákona a pokud děti chodí do státní, je to za stejný poplatek.. soukromé školy ať si každý platí sám..

Dana Pavlíčková

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Filip 10.02.09 17:41

Dana Pavlíčková napsal:základní škola je povinná ze zákona a pokud děti chodí do státní, je to za stejný poplatek.. soukromé školy ať si každý platí sám..

Základní školy nejsou státní, ale městské. O soukromých řeč není, tu si každý platí sám. Městská škola je povinna žáka přijmout, nicméně obec, z níž žák pochází, je povinna městu, které školu zřizuje, platit.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Dana Pavlíčková 10.02.09 17:48

Filip napsal:
Dana Pavlíčková napsal:základní škola je povinná ze zákona a pokud děti chodí do státní, je to za stejný poplatek.. soukromé školy ať si každý platí sám..

Základní školy nejsou státní, ale městské. O soukromých řeč není, tu si každý platí sám. Městská škola je povinna žáka přijmout, nicméně obec, z níž žák pochází, je povinna městu, které školu zřizuje, platit.

hele, nechytejte mě za každé slovíčko, určitě jste při svém vzdělání pochopil, jak jsem to myslela.. buďte bez obav, i po odtržení budou mít březhradské děti šanci dokončit základní vzdělání

Dana Pavlíčková

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Filip 10.02.09 17:55

Dana Pavlíčková napsal:
Filip napsal:
Dana Pavlíčková napsal:základní škola je povinná ze zákona a pokud děti chodí do státní, je to za stejný poplatek.. soukromé školy ať si každý platí sám..

Základní školy nejsou státní, ale městské. O soukromých řeč není, tu si každý platí sám. Městská škola je povinna žáka přijmout, nicméně obec, z níž žák pochází, je povinna městu, které školu zřizuje, platit.

hele, nechytejte mě za každé slovíčko, určitě jste při svém vzdělání pochopil, jak jsem to myslela.. buďte bez obav, i po odtržení budou mít březhradské děti šanci dokončit základní vzdělání

O tom nepochybuji, nicméně Březhrad to bude něco stát. A tyto výdaje, které jsou nemalé, jsem v plánovaném rozpočtu vůbec nenalezl. To je jediné, co jsem chtěl říci.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty škola - Filipe!!

Příspěvek  Lída 10.02.09 21:40

Neplatí se školné, ale příspěvek na údržbu školních zařízení, který v rozpočtu od Mgr. Bezrouka JE. Žádný pevný poplatek stanoven není, informovala jsem se na krajském úřadě. Pokud bude o něco vyšší než v rozpočtu, tak je to částka zanedbatelná... Tak ať se Filípek naučí počítat! Jestli se nepletu, dle jeho výpočtu je v Březhradě max. 150 dětí do 18 let, z toho 100 na ZŠ, ale povinná školní docházka je 9 let!!, tj. polovina. Takže i kdyby to bylo těch jeho 5000,- na 1 dítě, nevyšla by částka 500 000 Kč, protože 75 x 5000 je 375.000 Kč, ne půl milionu!!! V rozpočtu Vysoké nad Labem, kde mají cca 1200 obyvatel, činí tento poplatek cca 400 tis. Kč ročně... No a pokud máme dětí více, tím lépe, aspoň nás je ta potřebná tisícovka!!

Lída

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 31. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Filip 10.02.09 23:31

Lída napsal:Neplatí se školné, ale příspěvek na údržbu školních zařízení, který v rozpočtu od Mgr. Bezrouka JE. Žádný pevný poplatek stanoven není, informovala jsem se na krajském úřadě. Pokud bude o něco vyšší než v rozpočtu, tak je to částka zanedbatelná... Tak ať se Filípek naučí počítat! Jestli se nepletu, dle jeho výpočtu je v Březhradě max. 150 dětí do 18 let, z toho 100 na ZŠ, ale povinná školní docházka je 9 let!!, tj. polovina. Takže i kdyby to bylo těch jeho 5000,- na 1 dítě, nevyšla by částka 500 000 Kč, protože 75 x 5000 je 375.000 Kč, ne půl milionu!!! V rozpočtu Vysoké nad Labem, kde mají cca 1200 obyvatel, činí tento poplatek cca 400 tis. Kč ročně... No a pokud máme dětí více, tím lépe, aspoň nás je ta potřebná tisícovka!!


Myslíte položku "údržba školských zařízení 190 000 Kč"? Domníval jsem se, že se týká údržby budovy MŠ (kapitola MŠ je, jak jsem pochopil, plat vychovatelky a další náklady). Příspěvky se totiž jmenují "neinvestiční náklady na žáka". Ty jsem tam nenalezl. Jsou odvislé od školy, kam děti chodí. Tak se informujte nejlépe na ZŠ Jiráskova. Pak můžeme mít přesnější čísla a můžeme se posunout zase o něco dále.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Filip 10.02.09 23:48

Lída napsal:Neplatí se školné, ale příspěvek na údržbu školních zařízení, který v rozpočtu od Mgr. Bezrouka JE. Žádný pevný poplatek stanoven není, informovala jsem se na krajském úřadě. Pokud bude o něco vyšší než v rozpočtu, tak je to částka zanedbatelná... Tak ať se Filípek naučí počítat! Jestli se nepletu, dle jeho výpočtu je v Březhradě max. 150 dětí do 18 let, z toho 100 na ZŠ, ale povinná školní docházka je 9 let!!, tj. polovina. Takže i kdyby to bylo těch jeho 5000,- na 1 dítě, nevyšla by částka 500 000 Kč, protože 75 x 5000 je 375.000 Kč, ne půl milionu!!! V rozpočtu Vysoké nad Labem, kde mají cca 1200 obyvatel, činí tento poplatek cca 400 tis. Kč ročně... No a pokud máme dětí více, tím lépe, aspoň nás je ta potřebná tisícovka!!

Ohledně obyvatel jsem psal toto: pro Filip za 2/2/2009, 11:14
Můj hrubý odhad potvrzuje i to, že oprávněných občanů Březhradu (nad 18 let) je 760. Osob pod 18 let bývá v populaci kolem 20 %, v Březhradu to bude patrně více (přes 25 %). Pak se dostaneme lehce nad 1000 lidí celkem.

Z toho by vyplývalo, že osob pod 18 je v Březhradu cca 200. Půlka z toho je 100. Takže nevím, o čem mluvíte.
Nicméně ono je to těžké počítat, když počet Březhraďáků neznáte ani vy.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Dana Pavlíčková 11.02.09 12:41

Filip napsal:
Lída napsal:Neplatí se školné, ale příspěvek na údržbu školních zařízení, který v rozpočtu od Mgr. Bezrouka JE. Žádný pevný poplatek stanoven není, informovala jsem se na krajském úřadě. Pokud bude o něco vyšší než v rozpočtu, tak je to částka zanedbatelná... Tak ať se Filípek naučí počítat! Jestli se nepletu, dle jeho výpočtu je v Březhradě max. 150 dětí do 18 let, z toho 100 na ZŠ, ale povinná školní docházka je 9 let!!, tj. polovina. Takže i kdyby to bylo těch jeho 5000,- na 1 dítě, nevyšla by částka 500 000 Kč, protože 75 x 5000 je 375.000 Kč, ne půl milionu!!! V rozpočtu Vysoké nad Labem, kde mají cca 1200 obyvatel, činí tento poplatek cca 400 tis. Kč ročně... No a pokud máme dětí více, tím lépe, aspoň nás je ta potřebná tisícovka!!

Ohledně obyvatel jsem psal toto: pro Filip za 2/2/2009, 11:14
Můj hrubý odhad potvrzuje i to, že oprávněných občanů Březhradu (nad 18 let) je 760. Osob pod 18 let bývá v populaci kolem 20 %, v Březhradu to bude patrně více (přes 25 %). Pak se dostaneme lehce nad 1000 lidí celkem.

Z toho by vyplývalo, že osob pod 18 je v Březhradu cca 200. Půlka z toho je 100. Takže nevím, o čem mluvíte.
Nicméně ono je to těžké počítat, když počet Březhraďáků neznáte ani vy.

počet Březhraďáků nezná ani matrika a evidence obyvatel na magistrátě No

Dana Pavlíčková

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty počet občanů - pro Filipa

Příspěvek  Lída 12.02.09 23:29

No.. ty Vaše odhady, že počet občanů do 18 let je v Březhradě 200 jsou dobré. Stavte se tedy na evidenci obyvatel a vysvětlete jim to, jestli jste o tom přesvědčen. Tím lépe pro nás... Pár korun navíc za ty děti na příspěvek na údžbu školských zařízení Březhrad unese. Zvlášť, když některé položky v rozpočtu (např. zeleň, MHD) jsou výrazně nadhodnoceny... a to min. o staticíce, ne-li o miliony.. Vy vždy tvrdíte jen to, co se Vám hodí - jednou je to 20%,m pak zase 25% a počty Vám stále nevycházejí. Počet oprávněných osob byl v říjnu 761. To náhodou vím.

Lída

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 31. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Filip 13.02.09 12:37

Lída napsal:No.. ty Vaše odhady, že počet občanů do 18 let je v Březhradě 200 jsou dobré. Stavte se tedy na evidenci obyvatel a vysvětlete jim to, jestli jste o tom přesvědčen. Tím lépe pro nás... Pár korun navíc za ty děti na příspěvek na údžbu školských zařízení Březhrad unese. Zvlášť, když některé položky v rozpočtu (např. zeleň, MHD) jsou výrazně nadhodnoceny... a to min. o staticíce, ne-li o miliony.. Vy vždy tvrdíte jen to, co se Vám hodí - jednou je to 20%,m pak zase 25% a počty Vám stále nevycházejí. Počet oprávněných osob byl v říjnu 761. To náhodou vím.

Počet oprávněných osob byl 761, ale je v tom zahrnuto asi 10 domků z katastru Plačic. Ty je nutno odečíst a nikdo neví, kolik přesně to je.
řeknu to takto: Pokud je Vás nad 1000, tak máte jistě více než 200 mládežníků, a tedy přes 100 základoškoláků. A za těchto 100 budete platit. Pokud ne, je lhostejné řešit, kolik mladých máte, neboť nesmíte být obcí.
Když jsem uváděl, že by mladých mohlo být nad 25 %, vycházel jsem z toho, že Vás je nad 1000, což byl údaj, který byl od Vás a kterému jsem uvěřil. Toť vše.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty počet obyvatel

Příspěvek  Lída 13.02.09 22:11

žádné domky z katastru Plačic v tom zahrnuty nejsou. Pouze Nový Březhrad - část Borovinky, která patří do k.ú. Březhrad.

Lída

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 31. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Filip 14.02.09 22:37

Lída napsal:žádné domky z katastru Plačic v tom zahrnuty nejsou. Pouze Nový Březhrad - část Borovinky, která patří do k.ú. Březhrad.

Celá Borovinka patří do katastru Plačic. Půlka sice spadá pod komisi místní samosprávy Březhrad, ale katastrálně náleží Plačicím.
http://www.hradeckralove.org/dld/os/volby/Volby_do_zastupitelstva_2006.pdf
http://www.hradeckralove.org/cz/Magistrat/odbory/usek_tajemnika/tajemnik/odbor_spravni/_volby/Volby2008/_seznam_adres_vm_2008.html

Nemohu se teď dostat do online katastru, abych to stopro ověřil...

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Dana Pavlíčková 16.02.09 12:51

Filip napsal:
Lída napsal:žádné domky z katastru Plačic v tom zahrnuty nejsou. Pouze Nový Březhrad - část Borovinky, která patří do k.ú. Březhrad.

Celá Borovinka patří do katastru Plačic. Půlka sice spadá pod komisi místní samosprávy Březhrad, ale katastrálně náleží Plačicím.
http://www.hradeckralove.org/dld/os/volby/Volby_do_zastupitelstva_2006.pdf
http://www.hradeckralove.org/cz/Magistrat/odbory/usek_tajemnika/tajemnik/odbor_spravni/_volby/Volby2008/_seznam_adres_vm_2008.html

Nemohu se teď dostat do online katastru, abych to stopro ověřil...
to, co je mezi tratí ČD a silnicí patří do k.ú. Březhrad, zbytek jsou Plačice

Dana Pavlíčková

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Filip 19.02.09 15:42

Další zátěž pro březhradský rozpočet. Poslanecká sněmovna schválila povinnost obcí odklízet sníh a provádět údržbu chodníků, což dosud dělali majitelé okolních domů.
Zeptejte se starostů malých obcí, jakou z toho mají radost. Doslechnete se, že nemají peníze a netuší, kde je vezmou.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Sníh - smích

Příspěvek  Pavel Oščiatka ml. 20.02.09 9:47

Promiň Filipe, ale jediný kdo snad neodklízí sníh z chodníku jsem JÁ, i když jsem ho v pondělí odklidil a to mám chodník dlouhý 50m. Kdo mi tady ještě dá za pravdu, že hlavně důchodci se těží na první sníh, aby se ve dvě ráno mohly trumovat kdo má nejvíce čistý chodník Very Happy

Jinak jediný kdo čistí komunikace v Březhradě je místní zemědělec, který na to má techniku. Jsme vesnice, ne panelákové předměstí. V létě chodíme sklízet zemědělcům seno, slámu a vojtěšku. Oni na oplátku v zimě uklízejí sníh, darují hnůj, řepu, dřevo na topení atd. a můžeš si sáhnout i na krávu Shocked

Kdo tu hold nežije, to nezažije.
Poznámka: celá ves je v zoně - V zimním období se komunikace neudržují. Děkujeme HK již 10 let. upozorňují na to značky při vjezdu do obce.

Pavel Oščiatka ml.

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 02. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Filip 20.02.09 11:59

Pavel Oščiatka ml. napsal:Promiň Filipe, ale jediný kdo snad neodklízí sníh z chodníku jsem JÁ, i když jsem ho v pondělí odklidil a to mám chodník dlouhý 50m. Kdo mi tady ještě dá za pravdu, že hlavně důchodci se těží na první sníh, aby se ve dvě ráno mohly trumovat kdo má nejvíce čistý chodník Very Happy

Jinak jediný kdo čistí komunikace v Březhradě je místní zemědělec, který na to má techniku. Jsme vesnice, ne panelákové předměstí. V létě chodíme sklízet zemědělcům seno, slámu a vojtěšku. Oni na oplátku v zimě uklízejí sníh, darují hnůj, řepu, dřevo na topení atd. a můžeš si sáhnout i na krávu Shocked

Kdo tu hold nežije, to nezažije.
Poznámka: celá ves je v zoně - V zimním období se komunikace neudržují. Děkujeme HK již 10 let. upozorňují na to značky při vjezdu do obce.

On není Březhrad jako Březhrad. Březhrady máme dneska vlastně dva. Panelákové předměstí a vesnici s domky.
Otázkou je, zda budou lidi odklízet, když nebudou muset.
Ale nejde zdaleka jen o sníh. To je jen vločka ve vánici výdajů, na které bylo při sestavování rozpočtu zapomenuto. A může jich být ještě víc. Vždycky se totiž zapomene jen na výdaje, nikdy ne na příjmy.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

průměrný rozpočet za posledních 5 let Empty Re: průměrný rozpočet za posledních 5 let

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 2 1, 2  Next

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru