Březhrad jako samostatná obec ???
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

referendum

+3
Admin
David B
Filip
7 posters

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Goto down

Myslíte si, že v referendu dojde k odtržení B. od HK?

referendum Vote_lcap71%referendum Vote_rcap 71% 
[ 5 ]
referendum Vote_lcap29%referendum Vote_rcap 29% 
[ 2 ]
 
Celkem hlasů : 7
 
 

referendum Empty referendum

Příspěvek  Filip 02.02.09 15:37

Myslíte si, že v referendu dojde k odtržení B. od HK?
Jaké výsledky tipujete?
Jak budete hlasovat Vy?
Máte rádi Hradec Králové?

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  David B 05.02.09 11:07

Filip napsal:Myslíte si, že v referendu dojde k odtržení B. od HK?
Jaké výsledky tipujete?
Jak budete hlasovat Vy?
Máte rádi Hradec Králové?

Dobrý den Filipe,
po pročtení většiny Vašich příspěvků a diskuzí mě napadá jedna věc na kterou bych se Vás rád zeptal. Ze všeho vyplývá že nejste občanem Březhradu, proto by mě zajímalo co Vás žene k tomu být zapáleným oponentem lidí (p. Bezrouk, p. Oščiatka) a zastáncem neodtržení Březhradu od HK?? Podle informací, které máte k dispozici, ať jsou či nejsou podložené kulatým razítkem to ma mě působí že jste nějaký lobista popř. pohlavár který bude mít z neodtržení BŘE osobní prospěch. Předem děkuji za odpověď.

David B

Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 05. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Filip 05.02.09 11:24

Dobrý den,
chápu, že je velmi obtížné si představit, že by někdo dělal nějakou věc jen pro ideály. Nicméně právě tak to je v mém případě. Nejsem nikterak napojen na radnici ani na společnost Thyssen. Z neodtržení Březhradu nebudu mít žádný majetkový ani jiný (krom dobrého pocitu) prospěch.
Všechny informace, které mám, vyplynuly z mého vlastního studia problematiky a jsou veřejně dostupné.
Budou-li Vás zajímat další informace o mně a proč se o kauzu zajímám, poskytnu Vám je mailem (svoji adresu jsem psal někde v diskuzích).

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  David B 05.02.09 15:07

Děkuji za odpověď. V tom případě obdivuji Váš zápal pro věc i přesto že se Vás vzniklá situace vůbec netýká. Ovšem co nechápu je tvrdý postoj k lidem a jejich názorům (Březhraďákům) kteří se snaží udělat pro dobro věci maximum. A z jejich pohledu se jevíte jako člověk který se na základě "samostudia" snaží odradit od plánovaného odtržení a tím snižuje kvalitu již vykonné práce, která je stojí mnoho času a úsilí.
Co mě zaujalo jsou náklady se kterými se dle Vás údajně nepočítá ( strážník, odpad, školství, MHD). Nejsem v této oblasti příliš kovaný, ale řekněte mně, která z podobných (stejně velkých) obcí má dořešen post obecního strážníka. Dle mého je vše řešeno s součinnosti s PČR.
Děkuji

David B

Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 05. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Filip 05.02.09 15:46

Nechci snižovat občanskou aktivitu. Ale podle mého je namířena nesprávným směrem (tj. k referendu), zatímco existuje plno prostředků, jak brojit jinak a lépe. Např. změna územního plánu je soudně napadnutelná atd.
Pokud jde o strážníka, dnes ho má Březhrad společného s Plačicema. Vedle toho samozřejmě může v obci zasáhnout i městská policie jako celek. Zrovna nedávno v Březhradu byl jeden můj kamarád městskou policií pokutován. Takže pokud by došlo k oddělení a strážníka byste nezřizovali, šlo by jednoznačně o snížení stávajícího standardu. Policie ČR v malých obcích nehlídkuje. Samozřejmě v případě potřeby zasáhne, ale preventivně-bezpečnostní činnost v měřítku městské policie neprovádí. Např. sousední Opatovice (ano, jsou dvojnásobné oproti Březhradu) mají strážníky dva. Jindy obce nezřizují strážníka vlastního, ale uzavřou s Magistrátem HK (samozřejmě za peníze) veřejnoprávní smlouvu o tom, že bude i na území jejich obce působit hradecká městská policie (Předměřice, Třebechovice, Černilov).

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  David B 05.02.09 16:56

Myslím že vy osobně se těžko vcítíte do role Březhraďáka, kterému hrozí jak již někdo citoval prach a hluk v okolí bydliště. Proto se nedivím,že se občanské sdružení potažmo jednotlivci, snaží jakkoliv tomuto zabránit. Druhá věc je fundovanost jak lidí tak jejich názorů a plánů. Podle mě spor (výstavba LC) , který se dá řešit více cestami pomalu začíná přerůstat v histerii. Lidi jsou z toho zblblý, sázejí na to co mu kamarád řekl přes plot a názory se tu mění ze dne na den. Co se městské policie HK týče. Tihle chlapíci se drží zmutovaného hesla státní policie "Prudit a buzerovat" neboť jsem je neviděl při jiné činnosti než měření předepsané rychlosti (což se v budoucnu dá řešit stacionárním radarem) a kontrole předepsané tonáže projíždějících vozidel. Přičemž i tyto kontroly jsou nedostatečné a kamioňáci se tu smělě prohánějí dál. Myslím že výpomoc opatovického strážníka by byla mnohem efektivnější potažmo levnější. Ještě jeden dotaz směrem k Vaší osobě. Účastníte se schůzí a jednání ohledně našeho problému?

David B

Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 05. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Filip 05.02.09 17:18

Pokud jde o první polovinu příspěvku, to můžu stoprocentně podepsat. Naprosto stejně to cítím i já.
K policii - ani já nemám s měšťákama nejlepší zkušenost. Využití opatovického by třeba bylo levnější, ale každopádně jsme v řádu set tisíc (Plat kolem 200 000 ročně, sociální a zdravotní pojištění v řádu mnoha desítek tisíc, benzin v řádu desítek tisíc, vybavení, výzbroj - samozřejmě by Březhrad neměl strážníka na plný úvazek, takže by se to poměrně dělilo, ale i tak to jsou pálky).
Já osobně se schůzí neúčastním z důvodů, které jsem ochoten rozvést mailem. Nicméně k Březhradu mám blíže, než si myslíte.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty policie

Příspěvek  Admin 05.02.09 23:37

Kdyby tu stál policista s radarem a pokutoval i kamiony ktery tu nemají co dělat tam má vyděláno.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 29. 01. 09

https://brezhrad.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Filip 06.02.09 10:27

Každá obec strážníka dotuje. Výběr pokut nepokryje ani pětinu nákladů na něj. Nehledě na to, že podle přestupkového zákona je uložená pokuta příjmem obce, jejíž orgán ji udělil. Takže pokud by byl strážník opatovický, byly by vybrané pokuty příjmem Opatovic.
Dále upozorňuji na to, že obecní strážník má, pokud jde o přestupky, o dost slabší postavení než policista Policie ČR.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Dana Pavlíčková 06.02.09 17:49

Filip napsal:Každá obec strážníka dotuje. Výběr pokut nepokryje ani pětinu nákladů na něj. Nehledě na to, že podle přestupkového zákona je uložená pokuta příjmem obce, jejíž orgán ji udělil. Takže pokud by byl strážník opatovický, byly by vybrané pokuty příjmem Opatovic.
Dále upozorňuji na to, že obecní strážník má, pokud jde o přestupky, o dost slabší postavení než policista Policie ČR.

Nevidím nejmenší důvod, proč by v Březhradě v případě nějakých problémů neměla zasahovala Policie ČR. Jsou placeni z našich daní, nebo snad ne?

Dana Pavlíčková

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Filip 06.02.09 19:00

Zasahovat samozřejmě, ale ne hlídkovat.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  David B 09.02.09 12:35

Zkusil jste někdy Filipe uvažovat japonsky a ne česky?

David B

Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 05. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Filip 09.02.09 12:47

David B napsal:Zkusil jste někdy Filipe uvažovat japonsky a ne česky?

Omlouvám se, asi jsem natvrdlej, ale uniká mi souvislost...
Můžete to rozvést?

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  David B 09.02.09 13:59

No uvažovat po česky znamená: Vymýšlet tisíc a jeden důvod proč to nejde!! Kdežto uvažovat po japonsky znamená: Přemýšlet jak by to šlo!

David B

Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 05. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Filip 09.02.09 15:07

David B napsal:No uvažovat po česky znamená: Vymýšlet tisíc a jeden důvod proč to nejde!! Kdežto uvažovat po japonsky znamená: Přemýšlet jak by to šlo!
Já přemýšlím o tom, jak bojovat proti překladišti. A mám vymyšlen tisíc a jeden způsob, ale referendum tam není. Ono totiž podobnou logikou jde odůvodnit všechno (pokud počesku znamená vymyslet tisíc a jeden důvod, proč někoho nezabít, zatímco pojaponsku přemýšlet, jak by to šlo, pak uvažuju česky...).

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Petra D. 09.02.09 15:29

Aha tak mi tu aspoň jeden způsob uveďte pane Chytrý...Osobně jste se jednání se zastupiteli neúčastnil, nevíte, jak bylo se zástupci Březhradu jednáno, tak nechápu proč tu pořád plácáte cosi o domluvě a vyjednávání...

Petra D.
Admin

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 29. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Filip 09.02.09 16:20

Petra D. napsal:Aha tak mi tu aspoň jeden způsob uveďte pane Chytrý...Osobně jste se jednání se zastupiteli neúčastnil, nevíte, jak bylo se zástupci Březhradu jednáno, tak nechápu proč tu pořád plácáte cosi o domluvě a vyjednávání...

Lze brojit ve volbách, v územním řízení, stavebním řízení a především - proti změně územního plánu, která se Vám nelíbí. Víte vůbec někdo, že územní plán můžete soudně napadnout?

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Admin 09.02.09 16:28

Filip napsal:
Petra D. napsal:Aha tak mi tu aspoň jeden způsob uveďte pane Chytrý...Osobně jste se jednání se zastupiteli neúčastnil, nevíte, jak bylo se zástupci Březhradu jednáno, tak nechápu proč tu pořád plácáte cosi o domluvě a vyjednávání...

Lze brojit ve volbách, v územním řízení, stavebním řízení a především - proti změně územního plánu, která se Vám nelíbí. Víte vůbec někdo, že územní plán můžete soudně napadnout?

Moc mě mrzí že jsme vás nepoznali dřív asi jste nám mohl koukám moc moc"pomoct"(myslím to ironicky). Po bitvě je každý generál že jo.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 29. 01. 09

https://brezhrad.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Filip 09.02.09 16:30

V tom je právě ten vtip. Ono není po bitvě. Všechny prostředky, které jsem vyjmenoval, můžete stále využít. Ale jak koukám, nevíte o tom.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Petra D. 09.02.09 18:34

Filip napsal:V tom je právě ten vtip. Ono není po bitvě. Všechny prostředky, které jsem vyjmenoval, můžete stále využít. Ale jak koukám, nevíte o tom.

Vy jste právník??? Že byste všechno řešil přes soud, odvolání atd. Když dokázali podmáznout zastupitelstvo, proč by se jim to nepovedlo i u soudu??? A všechny vaše prostředky jsou co se týče výsledku velmi nejisté...

Petra D.
Admin

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 29. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Petra D. 09.02.09 18:35

Petra D. napsal:
Filip napsal:V tom je právě ten vtip. Ono není po bitvě. Všechny prostředky, které jsem vyjmenoval, můžete stále využít. Ale jak koukám, nevíte o tom.

Vy jste právník??? Že byste všechno řešil přes soud, odvolání atd. Když dokázali podmáznout zastupitelstvo, proč by se jim to nepovedlo i u soudu??? A všechny vaše prostředky jsou co se týče výsledku velmi nejisté...

Jo a než budou volby, to už tu Thyssen bude dávno stát......

Petra D.
Admin

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 29. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Filip 09.02.09 19:00

Petra D. napsal:
Filip napsal:V tom je právě ten vtip. Ono není po bitvě. Všechny prostředky, které jsem vyjmenoval, můžete stále využít. Ale jak koukám, nevíte o tom.

Vy jste právník??? Že byste všechno řešil přes soud, odvolání atd. Když dokázali podmáznout zastupitelstvo, proč by se jim to nepovedlo i u soudu??? A všechny vaše prostředky jsou co se týče výsledku velmi nejisté...

To je fakt, právní prostředky jsou špatné, lepší je využívat neprávní. Tohle jste chtěla říci?

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Petra D. 09.02.09 19:27

Filip napsal:
Petra D. napsal:
Filip napsal:V tom je právě ten vtip. Ono není po bitvě. Všechny prostředky, které jsem vyjmenoval, můžete stále využít. Ale jak koukám, nevíte o tom.

Vy jste právník??? Že byste všechno řešil přes soud, odvolání atd. Když dokázali podmáznout zastupitelstvo, proč by se jim to nepovedlo i u soudu??? A všechny vaše prostředky jsou co se týče výsledku velmi nejisté...

To je fakt, právní prostředky jsou špatné, lepší je využívat neprávní. Tohle jste chtěla říci?

No comment. Howgh

Petra D.
Admin

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 29. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Dana Pavlíčková 10.02.09 14:34

Filip napsal:
Petra D. napsal:Aha tak mi tu aspoň jeden způsob uveďte pane Chytrý...Osobně jste se jednání se zastupiteli neúčastnil, nevíte, jak bylo se zástupci Březhradu jednáno, tak nechápu proč tu pořád plácáte cosi o domluvě a vyjednávání...

Lze brojit ve volbách, v územním řízení, stavebním řízení a především - proti změně územního plánu, která se Vám nelíbí. Víte vůbec někdo, že územní plán můžete soudně napadnout?

Víme, že se můžeme bránit žalobami, ale taky víme, že některé věci nemají odkladný účinek a pak nastávají potíže.. milý Filipe, i přes Vaše vzdělání Vám chybí něco, co bych nazvala lidově, dostat od života přes držku.. zřejmě jste ještě nedostal, takže Vám ty všechny ideály odpustím

Dana Pavlíčková

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  David B 10.02.09 14:48

Já přemýšlím o tom, jak bojovat proti překladišti. A mám vymyšlen tisíc a jeden způsob, ale referendum tam není. Ono totiž podobnou logikou jde odůvodnit všechno (pokud počesku znamená vymyslet tisíc a jeden důvod, proč někoho nezabít, zatímco pojaponsku přemýšlet, jak by to šlo, pak uvažuju česky...).[/quote]

Můžete si toto řekněme úsloví přiřadit ke stovkám situací aby Vám z toho vyšlo co se zrovna hodí. Tak proč třeba nezabít králíka když nemám co jíst anebo nezabít komára který v noci prudí?! Pořád budete přemýšlet česky? Jaké jsou vaše opatření k zastavení výstavby překladiště? Ovšem otázka je jestli už na to není trochu pozdě, poté co HK nepočítá s dotacemi (což je vzhledem k možnému odtržení pochopitelné) a "kampaň" za odtržení je rozjetá naplno.

David B

Poèet pøíspìvkù : 23
Join date : 05. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

referendum Empty Re: referendum

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Strana 1 z 3 1, 2, 3  Next

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru