Březhrad jako samostatná obec ???
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

dobrovolní hasiči

+2
Pavel Oščiatka ml.
Filip
6 posters

Goto down

dobrovolní hasiči Empty dobrovolní hasiči

Příspěvek  Filip 03.02.09 10:53

Když vidím, že administrátorem sekce je pan velitel, rád bych se jej touto cestou zeptal, jaký je jeho názor.
Dne 15. 1. vyšla tato zpráva: Organizátoži referenda ve čtvrti Březhrad o případném osamostatnění nemohou počítat s hlasy tamních hasičů. Sbor, který má 85 členů, se jako jeden muž postavil proti. „Naše členská základna se rozhodla dát nesouhlas s plánováním odtržení od města Hradec Králové. Doufám, že vztah mezi městem a našim sdružením bude nadále zachován a tradice sboru díky stálé pomoci města udržena,“ uvedl v dopise primátorovi velitel SDH Březhrad Pavel Oščiatka mladší.
Nicméně nyní někteří lidé zde prohlašují, že zcela změnil názor. Rád bych se zeptal, co je na tom pravdy.
Díky.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Dobrovolní hasiči

Příspěvek  Pavel Oščiatka ml. 04.02.09 17:54

Zdravím Filipe, jelikož jsem dosti zaneprázdněn, tak jsem se k odpovědi dostal až nyní. Děkuji za pochopení.

Předem nastíním částečnou historii až se dostanem k dnešním dním, kdy už takřka nespím. Neutral

Náš sbor hasičstva dobrovolného byl založen roku 1887. Vyvíjel se obdobným způsobem, jako všechny sbory na našem území. Přežil rozpad Rakousko-Uherska, dvě velké války, socializmus (sbor požární ochrany) až se dostal do dnešních časů. Naše členská základna čítala roku 1989 přes sto členů. Ten rok byla dostavěna nová dvou garážová a dvoupatrová požární zbrojnice (již třetí za dobu existence) v akci „Z“. Bohužel pozemek na kterým stála byl po restituci 1990 vrácen původnímu majiteli a hasiči se museli vystěhovat na ulici i s autem a technikou s tím, že během roku se začne s výstavbou nové, protože náš sbor byl v určení JPO II. Toto určení dnes nemá žádná hradecká jednotka. Po šestnácti letech z velkého sboru zůstalo jel 7 lidí, shnilé auto a rozpadlá technika. Dokonce se hlasovalo o zrušení SDH Březhrad. O jeden hlas sbor unikl rozpuštění a v zapomnění.

Březhrad se zchopil. Zakoupil a načerno na městském pozemku vybudoval plechovou halu ve které začal znovu budova již zapomenutý sbor. Roku 2002 jsem byl jmenován jako nový velitel SDH Březhrad. Od těchto okamžiků jsem jednal s městem na vybudování nové zbrojnice. Překonal se problém i se stávající provizorní stavbou. Město ji od nás koupilo a tím, že je na pozemku města už si nikdo nestěžuje. Za dobu šesti let, co se starám o sbor. Má naše základna kolem 80 členů (35 dětí), sbírá sportovní úspěchy na krajských kolech ve všech kategorií atd. Místní lidé si už zase zvykli, že je zde dobrovolné sdružení, které nejenom hlídá jejich majetek a pomáhá jim i s věcmi, které nejsou v našem popisu práce, tvoříme kulturu obce a řídíme i částečně život v naši vísce.


S pozdravem Pavel Oščiatka ml. Velitel SDH a PH Březhard


Naposledy upravil Pavel Oščiatka ml. dne 04.11.09 17:12, celkově upraveno 1 krát

Pavel Oščiatka ml.

Poèet pøíspìvkù : 4
Join date : 02. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Re: dobrovolní hasiči

Příspěvek  Filip 04.02.09 19:48

Zdravím a děkuji za odpověď.
To, že město zastavilo příliv investičních peněz do Březhradu, je zřejmé. Do těchto peněz spadá i zbrojnice. Město totiž zcela prostě nemůže investovat do něčeho, co dost možná nebude na jeho území. Nemůžou to udělat ani v situaci, kdy se hasiči projevili jako loajální občané Hradce Králové. Protože co by to bylo platné, kdyby ti neloajální převážili. Město nemůže jiné obci dát dáreček za 15 milionů (číslo střílím od boku, nicméně nově postavená zbrojnice v Třebši stála 10 milionů, ovšem v Třebši jsou JPO3, zatímco Vy JPO2, tudíž z logiky věci by náklady měly být vyšší-nechám se opravit). Bohužel tvoří se rozpočtový výhled a i do něj se musí promítnout to, že Březhrad už možná nebude spadat pod HK. Jak by město postupovalo po případném negativním referendu (tedy kdyby B. zůstal v HK) je spekulace (já osobně si myslím, že pokud proces dospěl do stadia zadávání projektové dokumentace, takže už něco stál, mohl by se rozjet a pokračovat dále-třeba i jako dáreček za projevenou oddanost městu). Nicméně říct, že Březhrad má smůlu na 5 let, lze jen těžko, neboť za rok a půl tu jsou volby. Vedení se může změnit a upřímně řečeno - celkem se to i očekává. Taky nelze říci, že Březhrad čeká na zbrojnici 20 let. Pokud byla jednotka v troskách, asi těžko by se stavěla zbrojnice. Takže bych hovořil o 6 letech - já vím, že i to Vám přijde hodně...
Ale za jak dlouho by zbrojnici postavil samostatný Březhrad? Rozpočet, který tu byl načrtnut, počítá s investicemi ve výši 2 miliony ročně, ale zcela opomíjí oblast běžných výdajů na strážníka, školství a svoz odpadu! Po odečtení těchto položek zbyde na investice jen několik málo set tisíc. I kdyby se nepostavilo v obci nic jiného, tak se na zbrojnici bude šetřit několik desítek let.
Přeji zbrojnici v dohlednější době a pokud možno od města Hradce Králové...

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty dotaz

Příspěvek  Admin 05.02.09 19:21

A proč chce město škodit Březhradu ???? Rozpočet byl chválen do Březhradu 0 Kč až po té bylo podáno referendum. Mě osobně Primátor slíbil že po dostavbě Zbrojnice v Třebši bude na řadě Březhrad. zbrojnice dostavena a začlo se na zbrojnici v Malšovicích. Březhrad se zase nějak vynechal. Můj názor What a Face What a Face
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 29. 01. 09

https://brezhrad.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Re: dobrovolní hasiči

Příspěvek  Filip 05.02.09 19:54

Návrh byl podán 9. 1. 2009, ale podpisy byly sbírány již od léta 2008 a už v létě bylo brzy získáno na 300 podpisů. Nevím, třeba město zastavilo plány ohledně zbrojnice již v létě, protože si uvědomilo, že odtržení reálně hrozí.
Pokud by město mělo záruku, že Březhrad zůstane integrální součástí města, neměli by dlé mého s financováním problém. Důkazem budiž nové zbrojnice v částech, které ani nenapadne se oddělit.
Nedávno se od města Zlína oddělila čtvrť Želechovice. Zlín želechovickým hasičům po referendu o odtržení sebral kvalitní auta a nová od samostatné obce dostanou asi těžko (obec má teď jiné problémy, navíc nemá peníze nazbyt). Pokud vím, ve věci probíhá soud, ale je zřejmé, že Zlín má před soudem výhodu v tom, že disponuje mnoha právníky.
Hasiči v Březhradu jsou dle mého rukojmím obou stran (tj. radnice i petičního výboru). Kdyby nedošlo k vyhrocení sporu, práce na zbrojnici, myslím si, mohly pokračovat.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty aha

Příspěvek  Admin 05.02.09 22:34

aha myslím Very Happy Very Happy Very Happy ale informace ktere se zde podávají jsou ověřené Very Happy Very Happy
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 29. 01. 09

https://brezhrad.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Re: dobrovolní hasiči

Příspěvek  Filip 06.02.09 10:11

Říci, že hasičská zbrojnice by se nestavěla, ani pokud by lidé nedali návrh na referendum, je stejná spekulace, jako říci opak. To přeci nemůžete ověřit ani z jedné strany.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Re: dobrovolní hasiči

Příspěvek  Dana Pavlíčková 06.02.09 17:22

S těmi hasiči v Želechovicích je to jinak, než tady prezentujete. Stačí si tam zavolat a zeptat se..

Dana Pavlíčková

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Re: dobrovolní hasiči

Příspěvek  Dana Pavlíčková 06.02.09 17:31

Filip napsal:Návrh byl podán 9. 1. 2009, ale podpisy byly sbírány již od léta 2008 a už v létě bylo brzy získáno na 300 podpisů. Nevím, třeba město zastavilo plány ohledně zbrojnice již v létě, protože si uvědomilo, že odtržení reálně hrozí.
Pokud by město mělo záruku, že Březhrad zůstane integrální součástí města, neměli by dlé mého s financováním problém. Důkazem budiž nové zbrojnice v částech, které ani nenapadne se oddělit.
Nedávno se od města Zlína oddělila čtvrť Želechovice. Zlín želechovickým hasičům po referendu o odtržení sebral kvalitní auta a nová od samostatné obce dostanou asi těžko (obec má teď jiné problémy, navíc nemá peníze nazbyt). Pokud vím, ve věci probíhá soud, ale je zřejmé, že Zlín má před soudem výhodu v tom, že disponuje mnoha právníky.
Hasiči v Březhradu jsou dle mého rukojmím obou stran (tj. radnice i petičního výboru). Kdyby nedošlo k vyhrocení sporu, práce na zbrojnici, myslím si, mohly pokračovat.
Milý Filipe, my jsme chtěli do poslední chvíle jednat. Ale nikdo nás neposlouchal a nikdo se s námi nechtěl bavit. Troufám si tvrdit, že na vyhrocení tohoto sporu nemají Březhraďáci nejmenší vinu. Vinu hledejte někde jinde a ne u lidí, kteří byli zahnáni do kouta a dokonce i "lustrováni".

Dana Pavlíčková

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Re: dobrovolní hasiči

Příspěvek  Filip 06.02.09 19:08

Dana Pavlíčková napsal:S těmi hasiči v Želechovicích je to jinak, než tady prezentujete. Stačí si tam zavolat a zeptat se..

Zde je popis situace od hasičů z Želechovic:
http://www.hasici-zelechovice.cz/dalsi_veci/podraz_zlin2008/podraz_zlin2008.html
Je to tam tak, jak jsem popsal situaci já.
Prosím, prohlédněte si obrázky.

Pokud jste tam volala, můžete tu klidně říci, co je na situaci, jak jsem ji popsal, jinak. Díky.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Re: dobrovolní hasiči

Příspěvek  Filip 06.02.09 19:16

Dana Pavlíčková napsal: Milý Filipe, my jsme chtěli do poslední chvíle jednat. Ale nikdo nás neposlouchal a nikdo se s námi nechtěl bavit. Troufám si tvrdit, že na vyhrocení tohoto sporu nemají Březhraďáci nejmenší vinu. Vinu hledejte někde jinde a ne u lidí, kteří byli zahnáni do kouta a dokonce i "lustrováni".

Já vás pořád v koutě nevidím. Naopak vidím spoustu možností, které jste nevyužili. Poslal jsem Vám je v mailu. Rád je sdělím komukoliv.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Dobrovolní hasiči

Příspěvek  Eva Wieulzoeuf 08.02.09 10:58

Filip napsal:Návrh byl podán 9. 1. 2009, ale podpisy byly sbírány již od léta 2008 a už v létě bylo brzy získáno na 300 podpisů. Nevím, třeba město zastavilo plány ohledně zbrojnice již v létě, protože si uvědomilo, že odtržení reálně hrozí.
Pokud by město mělo záruku, že Březhrad zůstane integrální součástí města, neměli by dlé mého s financováním problém. Důkazem budiž nové zbrojnice v částech, které ani nenapadne se oddělit.
Nedávno se od města Zlína oddělila čtvrť Želechovice. Zlín želechovickým hasičům po referendu o odtržení sebral kvalitní auta a nová od samostatné obce dostanou asi těžko (obec má teď jiné problémy, navíc nemá peníze nazbyt). Pokud vím, ve věci probíhá soud, ale je zřejmé, že Zlín má před soudem výhodu v tom, že disponuje mnoha právníky.
Hasiči v Březhradu jsou dle mého rukojmím obou stran (tj. radnice i petičního výboru). Kdyby nedošlo k vyhrocení sporu, práce na zbrojnici, myslím si, mohly pokračovat.


Naposledy upravil Eva Wieulzoeuf dne 08.02.09 11:03, celkově upraveno 1 krát

Eva Wieulzoeuf

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 31. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Dobrovolní hasiči

Příspěvek  Eva Wieulzoeuf 08.02.09 11:01

Eva Wieulzoeuf napsal:
Filip napsal:Návrh byl podán 9. 1. 2009, ale podpisy byly sbírány již od léta 2008 a už v létě bylo brzy získáno na 300 podpisů. Nevím, třeba město zastavilo plány ohledně zbrojnice již v létě, protože si uvědomilo, že odtržení reálně hrozí.
Pokud by město mělo záruku, že Březhrad zůstane integrální součástí města, neměli by dlé mého s financováním problém. Důkazem budiž nové zbrojnice v částech, které ani nenapadne se oddělit.
Nedávno se od města Zlína oddělila čtvrť Želechovice. Zlín želechovickým hasičům po referendu o odtržení sebral kvalitní auta a nová od samostatné obce dostanou asi těžko (obec má teď jiné problémy, navíc nemá peníze nazbyt). Pokud vím, ve věci probíhá soud, ale je zřejmé, že Zlín má před soudem výhodu v tom, že disponuje mnoha právníky.
Hasiči v Březhradu jsou dle mého rukojmím obou stran (tj. radnice i petičního výboru). Kdyby nedošlo k vyhrocení sporu, práce na zbrojnici, myslím si, mohly pokračovat.
Filipe,
základnu pro hasiče v Březhradě jako "hotovou věc" prezentoval již bývalý primátor Vlasák, po něm Divíšek a jiní zastupitelé z řad ODS. Vždy to byla bouda na březhraďáky! Nikdy nesplnili ani ň a to nemám na mysli pouze "hasičárnu". Jednat s těmito lidmi není jednoduché, protože jednají povýšenecky a arogantně z pozice " já jsem někdo"! Po opakovaných slibech a podpásovkách nikdo vedení magistrátu nevěří a ani při sebelepší snaze to prostě nejde, byla by to sebevražda!!! Vy, který se snažíte na našem diskuzním fóru působit dojmem plně informovaného, by jste o těchto praktikách MĚL VĚDĚT!!!! A nemlžte, nezkreslujte fakta!!!
Eva Wieulzoeuf

Eva Wieulzoeuf

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 31. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Re: dobrovolní hasiči

Příspěvek  Filip 08.02.09 11:09

Ukažte mi na jediný fakt, který jsem zkreslil.
Znovu říkám - nejste spokojeni s ODS? Pak ji nevolte (v Březhradě naposled s velkou převahou vyhrála - proč jste ji volili, když dle vašich slov tak Březhrad zanedbávala?).
Za rok a půl jsou další volby. Uvidí se, jak to dopadne, ale asi ani já ani vy vítězství ODS nečekáme.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Re: dobrovolní hasiči

Příspěvek  Petra D. 09.02.09 15:37

Jistě máte pravdu, že v dalších volbách asi ODS nevyhrají ale v minulých volbách nikdo nemohl dopředu vědět, jakou podpásovku od zastupitelů schytáme, že????

Filip napsal:Ukažte mi na jediný fakt, který jsem zkreslil.
Znovu říkám - nejste spokojeni s ODS? Pak ji nevolte (v Březhradě naposled s velkou převahou vyhrála - proč jste ji volili, když dle vašich slov tak Březhrad zanedbávala?).
Za rok a půl jsou další volby. Uvidí se, jak to dopadne, ale asi ani já ani vy vítězství ODS nečekáme.

Petra D.
Admin

Poèet pøíspìvkù : 14
Join date : 29. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty volby

Příspěvek  Admin 09.02.09 15:51

Filip napsal:Ukažte mi na jediný fakt, který jsem zkreslil.
Znovu říkám - nejste spokojeni s ODS? Pak ji nevolte (v Březhradě naposled s velkou převahou vyhrála - proč jste ji volili, když dle vašich slov tak Březhrad zanedbávala?).
Za rok a půl jsou další volby. Uvidí se, jak to dopadne, ale asi ani já ani vy vítězství ODS nečekáme.

Než něco plácnete tak si to prosím nejdřív ověřte.
Výsledky voleb 2008 v Březhradu Laughing Laughing Laughing

http://www.volby.cz/pls/kz2008/kz311?xjazyk=CZ&xdatum=20081017&xkraj=7&xobec=569810&xokrsek=44
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 29. 01. 09

https://brezhrad.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Re: dobrovolní hasiči

Příspěvek  Filip 09.02.09 16:08

Admin napsal:
Filip napsal:Ukažte mi na jediný fakt, který jsem zkreslil.
Znovu říkám - nejste spokojeni s ODS? Pak ji nevolte (v Březhradě naposled s velkou převahou vyhrála - proč jste ji volili, když dle vašich slov tak Březhrad zanedbávala?).
Za rok a půl jsou další volby. Uvidí se, jak to dopadne, ale asi ani já ani vy vítězství ODS nečekáme.

Než něco plácnete tak si to prosím nejdřív ověřte.
Výsledky voleb 2008 v Březhradu Laughing Laughing Laughing

http://www.volby.cz/pls/kz2008/kz311?xjazyk=CZ&xdatum=20081017&xkraj=7&xobec=569810&xokrsek=44


Nechápu, proč ukazujete výsledky krajských voleb. Celou dobu se bavíme o zastupitelstvu MĚSTA, ne kraje. Takže hledejte ještě jednou a lépe. Pak zjistíte, že poslední volby vyhrála ODS - s převahou.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty filipe

Příspěvek  Admin 09.02.09 16:19

To jsou poslední volby kde se mohli občani vyjádřit.
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 29. 01. 09

https://brezhrad.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Re: dobrovolní hasiči

Příspěvek  Dana Pavlíčková 10.02.09 14:40

Filip napsal:
Dana Pavlíčková napsal: Milý Filipe, my jsme chtěli do poslední chvíle jednat. Ale nikdo nás neposlouchal a nikdo se s námi nechtěl bavit. Troufám si tvrdit, že na vyhrocení tohoto sporu nemají Březhraďáci nejmenší vinu. Vinu hledejte někde jinde a ne u lidí, kteří byli zahnáni do kouta a dokonce i "lustrováni".

Já vás pořád v koutě nevidím. Naopak vidím spoustu možností, které jste nevyužili. Poslal jsem Vám je v mailu. Rád je sdělím komukoliv.

Jistě, sdělil jste mi to v mailu. Ale ty Vaše rady jsou, tak nějak kulantně řečeno na prd. Protože jakákoliv dohoda je o dvou nebo i více stranách.. my se dohodnout chtěli, my ano...

Dana Pavlíčková

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

dobrovolní hasiči Empty Re: dobrovolní hasiči

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru

- Similar topics

 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru