Březhrad jako samostatná obec ???
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

můj názor

5 posters

Goto down

můj názor Empty můj názor

Příspěvek  Admin 30.01.09 16:10

Pokud se Březhrad neodtrhne udělá z nej Hradec průmyslovou zónu. Tzn. kolem do kola samé fabriky Thyssenem to začíná.


Naposledy upravil Admin dne 02.02.09 22:28, celkově upraveno 2 krát
Admin
Admin
Admin

Poèet pøíspìvkù : 27
Join date : 29. 01. 09

https://brezhrad.forumczech.com

Návrat nahoru Goto down

můj názor Empty Re: můj názor

Příspěvek  Filip 02.02.09 15:34

To je velice jednoduché schéma. Průmyslovou zónu Hradec nemá a neplánuje (v HK je naprosté minimum průmyslu, zkuste to srovnat s Pardubicema). Thyssen navíc není továrna (tím nechci říct, že tento záměr schvaluji). Takže Březhrad nikdy nebude průmyslovou zónou; může ale být zónou komerční (vedle stávajících obchoďáků se hovoří o IKEA). Tou už nicméně v podstatě je. A přiznejme si, že tato lokalita je pro dané účely celkem vhodná (nebo zkuste najít v Hradci lepší místo s dostupností čtyřproudé silnice).

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

můj názor Empty Bezhrad svobodný či obstavený fabrikami?

Příspěvek  Eva Wieulzoeuf 02.02.09 19:30

Březhrad krásný, zelený, svobodný? ANO Laughing Laughing Laughing

Březhrad šedý, smradlavý, obstavený fabrikami? NE confused confused confused

Eva Wieulzoeuf

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 31. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

můj názor Empty Re: můj názor

Příspěvek  Filip 02.02.09 19:59

cat


Naposledy upravil Filip dne 10.02.09 17:45, celkově upraveno 1 krát

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

můj názor Empty Re: můj názor

Příspěvek  Dana Pavlíčková 03.02.09 16:01

Filip napsal:To je velice jednoduché schéma. Průmyslovou zónu Hradec nemá a neplánuje (v HK je naprosté minimum průmyslu, zkuste to srovnat s Pardubicema). Thyssen navíc není továrna (tím nechci říct, že tento záměr schvaluji). Takže Březhrad nikdy nebude průmyslovou zónou; může ale být zónou komerční (vedle stávajících obchoďáků se hovoří o IKEA). Tou už nicméně v podstatě je. A přiznejme si, že tato lokalita je pro dané účely celkem vhodná (nebo zkuste najít v Hradci lepší místo s dostupností čtyřproudé silnice).


v tom je ten zakopaný pes.. Pardubice mají dvě průmyslové zóny, letiště, Zlatou přilbu, Velkou Pardubickou, extraligu v hokeji a basketbalu.. atd. Co má Hradec z toho, že je "salónem" republiky a noclehárnou Pardubic?
Jinak, komerční zóna je o obchodních a zábavních centrech, takže pokud by Březhrad měl být komerční zónou, překladiště tu nemá co dělat a místo Thyssenu tu klidně postavte třeba malý Disneyland

Dana Pavlíčková

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

můj názor Empty Re: můj názor

Příspěvek  Filip 03.02.09 18:15

Hradec se profiluje spíše kulturně. Divadelní festival znamená pro oblast kultury totéž co Velká pardubická pro sport. Vedle toho je HK městem škol, úřadů a služeb. Tak to prostě je a nemyslím, že to je něco pejorativního. Pokud vyčítáte Hradci, že nemá průmysl, pak mě udivuje, že brojíte proti překladišti.
Termínu "noclehárna Pardubic" nerozumím. Není více Hradečáků, kteří dojíždějí za prací do Pce, než Pardubáků, co dojíždějí do HK. Právě naopak jsou okolní obce noclehárnou Hradce. Odhaduje se, že reálně se přes den v HK pohybuje 120-150 tis. lidí (podle toho, zda je semestr), zatímco oficiálně zde má trvalý pobyt jen 95 tis.
A opravdu nevím, jak problémy Hradce vyřešíte odtržením. Navíc ani odtržením nelze popřít fakt, že fakticky v aglomeraci Hradce zůstanete.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

můj názor Empty 4-proudá silnice

Příspěvek  Pro Fili 05.02.09 14:14

Lepší místo?
Co takhle směr BRNO.

Pro Fili
Anonymní


Návrat nahoru Goto down

můj názor Empty Re: můj názor

Příspěvek  Filip 05.02.09 15:29

Pro Fili napsal:Lepší místo?
Co takhle směr BRNO.

Kde? Plachta je chráněná lokalita.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

můj názor Empty Můj názor

Příspěvek  Eva Wieulzoeuf 08.02.09 11:14

Filip napsal:
Pro Fili napsal:Lepší místo?
Co takhle směr BRNO.

Kde? Plachta je chráněná lokalita.

To je sice pravda, ale jak vedení radnice několikrát dokázalo svými skutky, není tento fakt pro ni žádný problém!!! U nás tento fakt pominula, viz. životní prostředí, vodní zdroj...
Může hledat jinde, směr Jičín, Náchod, atd.

Eva Wieulzoeuf

Poèet pøíspìvkù : 6
Join date : 31. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

můj názor Empty Re: můj názor

Příspěvek  Dana Pavlíčková 10.02.09 17:46

Eva Wieulzoeuf napsal:
Filip napsal:
Pro Fili napsal:Lepší místo?
Co takhle směr BRNO.

Kde? Plachta je chráněná lokalita.

To je sice pravda, ale jak vedení radnice několikrát dokázalo svými skutky, není tento fakt pro ni žádný problém!!! U nás tento fakt pominula, viz. životní prostředí, vodní zdroj...
Může hledat jinde, směr Jičín, Náchod, atd.


těch směrů je hodně.. dokonce je plánovaná zóna i v Plotištích, ale o té se nemluví...

Dana Pavlíčková

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

můj názor Empty reakce na Filipa

Příspěvek  Lída 13.02.09 22:29

Teď jsem si tu Vaši větu opsala. Uvedl jste "Pokud vyčítáte Hradci, že nemá průmysl, pak mě udivuje, že brojíte proti překladišti".

Ale my nejsme PROTI průmyslu, my jenom nechceme průmysl v těsné blízkosti svých domovů a to je - jak jistě uznáte - rozdíl! Vážně Vám to přpadá "koncepční" a logické? Ať si to postaví jinde - třeba v Plotištích nebo mezi mezi obchodními centry (Makro, Hornbach, TESCO), tam to vadit nebude. Vy byste tohle chtěl mít pár metrů za barákem?

Lída

Poèet pøíspìvkù : 12
Join date : 31. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

můj názor Empty Re: můj názor

Příspěvek  Filip 14.02.09 22:42

Lída napsal:Teď jsem si tu Vaši větu opsala. Uvedl jste "Pokud vyčítáte Hradci, že nemá průmysl, pak mě udivuje, že brojíte proti překladišti".

Ale my nejsme PROTI průmyslu, my jenom nechceme průmysl v těsné blízkosti svých domovů a to je - jak jistě uznáte - rozdíl! Vážně Vám to přpadá "koncepční" a logické? Ať si to postaví jinde - třeba v Plotištích nebo mezi mezi obchodními centry (Makro, Hornbach, TESCO), tam to vadit nebude. Vy byste tohle chtěl mít pár metrů za barákem?

Já se k Thyssenu nevyjadřuji, jeho umístění u bytovek neschvaluji. Vyjadřuji se jen ke způsobu, jakými prostředky bojovat. Referendum není případné.

Filip

Poèet pøíspìvkù : 88
Join date : 30. 01. 09

Návrat nahoru Goto down

můj názor Empty Re: můj názor

Příspěvek  Dana Pavlíčková 16.02.09 12:53

Filip napsal:
Lída napsal:Teď jsem si tu Vaši větu opsala. Uvedl jste "Pokud vyčítáte Hradci, že nemá průmysl, pak mě udivuje, že brojíte proti překladišti".

Ale my nejsme PROTI průmyslu, my jenom nechceme průmysl v těsné blízkosti svých domovů a to je - jak jistě uznáte - rozdíl! Vážně Vám to přpadá "koncepční" a logické? Ať si to postaví jinde - třeba v Plotištích nebo mezi mezi obchodními centry (Makro, Hornbach, TESCO), tam to vadit nebude. Vy byste tohle chtěl mít pár metrů za barákem?

Já se k Thyssenu nevyjadřuji, jeho umístění u bytovek neschvaluji. Vyjadřuji se jen ke způsobu, jakými prostředky bojovat. Referendum není případné.

proč?

Dana Pavlíčková

Poèet pøíspìvkù : 28
Join date : 01. 02. 09

Návrat nahoru Goto down

můj názor Empty Re: můj názor

Příspěvek  Sponsored content


Sponsored content


Návrat nahoru Goto down

Návrat nahoru


 
Povolení tohoto fóra:
Nemůžete odpovídat na témata v tomto fóru